Kritériá prijímacích skúšok v školskom roku

A. Kritéria do Prímy

1. všetci prihlásení s priemerom 1,0–bez prijímacích skúšok

2. všetci prihlásení s priemerom 1,5–ak nemajú z jazykov horšiu známku ako 2-bez prijímacích skúšok

3. ostatní prihlásení absolvujú testy zo slovenského jazyka a matematiky v dĺžke 40 – 60 min. Hodnotenie: 100 – 60 % prijatý, pod 50 % neprijatý

4. žiaci z inojazyčného prostredia nerobia test zo slovenského jazyka

5. žiaci s vývinovými poruchami, napr.: dyslexia, dysgrafia a iné, nerobia test skúškou, ale pohovor. Hodnotenie individuálne

6. prijatie je možné len z 5. ročníka ZŠ

B. Termíny a podmienky

1. žiaci do prímy doručia osobne alebo prostredníctvom kmeňovej školy vyplnenú prihlášku na strednú školu do 13. apríla a v druhom kole do 18. mája 2012. Rozhodnutie o prijatí sa doručí zákonnému zástupcovi žiaka najneskôr do konca júna 2012.

2. v mesiaci jún sa podpisujú zmluvy medzi rodičmi (zákonnými zástupcami) žiaka a školou. Súčasne sa vykoná zápis pre školský rok 2012/2013.

3. podľa počtu prijatých žiakov a voľných miest, môže sa uskutočniť v júni 2013 posledné  kolo prijímacieho pokračovania.

C. Do pozornosti rodičom, športovým klubom,  organizáciám

Ponuka: Pre mimoškolské záujmové organizácie – športové kluby, oddiely,  krúžky, prípadne pre členov klubu a pod. ponúkame možnosť prijatia skupiny žiakov rovnakého zamerania (5 až 10 žiakov), ktorým vytvoríme podmienky na zvýšenie úrovne záujmového zamerania. Individuálnym, príp. individualizovaným plánom pre takúto skupinu sa vytvoria podmienky napr. pre viacfázovú tréningovú prípravu, prípadne prípravu na súťaže v príslušnom odvetví a pod.

Táto ponuka je súčasťou kritérií pre prijatie a zvýhodňuje takéto skupiny.

UPOZORNENIE:

• do prímy pre školský rok 2012/2013 je schválený počet 24 žiakov
  • do ostatných tried je niekoľko voľných miest pre školský rok 2012/2013 - prestup (okrem oktávy).

PaedDr. Karol Gumán