Profil školy Súlad myslenia, schopností a správania sa v tíme školy História školy Ako na školu

Súlad myslenia, schopností a správania sa v tíme školy

Výber našej školy je príležitosťou študovať v strednej škole, ukončiť ju a pripraviť sa na štúdium na vysokej škole, alebo sa uplatniť v praktickom živote podľa svojich predstáv. Ponúkame zvýraznené štúdium cudzích jazykov – angličtiny, nemčiny, francúzštiny a ruštiny, ale v plnej miere podporujeme akýkoľvek iný záujem, nadanie či talent v ktorejkoľvek spoločenskej, sociálnej alebo odbornej oblasti.

Hľadáme vlastné cesty a spôsoby na prekonávanie nedostatkov školstva tak, aby sme autonómne, pedagogicky aj odborne poskytli študentom kvalitné výchovno - vzdelávacie služby. Tomu nasvedčujú aj naše doterajšie výsledky – viac ako 50% vyznamenaných žiakov, priemery maturitných skúšok výrazne pod dve celé, ale aj výsledky našich študentov na medzinárodných a celosvetových súťažiach. O šírke podpory schopností svedčia napr. skvelí športovci – M. Kopčo, reprezentant v hádzanej na MS, M. Halčin, majster Európy v kanoistike, hokejisti bratia O. a F. Jánošíkovci , Jokeľ, Rapáč – reprezentujú v Kanade, Česku a na Slovensku, plavec S. Szabo, basketbalista Flaška, tenisti V. Pavlová a F. Havaj, víťazi predmetových súťaží a olympiád napr. v anglickom jazyku D. Hronská, A. Thiessen, E Dzurjaková, E. Makšiová, v nemeckom jazyku R. Frindt, I. Kuzmiak, G. Čičváková, v matematike Š. Novák, úspešní riešitelia matematických klokanov M. Bubánová, S. Šestáková, P. Mičák, Z. Pankovičová, T. Petrunčík, F. Eröš, V. Tamaškovičová, Fyzik IQ ako P. Dolinský, A. Thiessen, informatik P. Pieger, riešitelia geografických a biologických projektov na medzinárodnej úrovni – D. Hronská, J. Dlabal, M. Hreha, ale aj európskych projektov Európa v škole, Infovek, Ľudia proti rasizmu, Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných a stredných školách, Interkultúrny dialóg a celoslovenské literárne súťaže s účasťou a významnými úspechmi študentov ako T. Makatúra, E. Dzurjaková, L. Sipský, M. Čičváková, Z. Adamcová, K. Michnová a ďalší úspešní študenti v športe, literatúre, hudbe alebo v odborných predmetoch. Škola vydala už 17 čísel školského časopisu, každoročne uskutočňuje verejné záverečné skúšky profilu absolventa každého ročníka, ale aj kultúrne a spoločenské podujatia. Dôležitá a úspešná je aj spolupráca s rodičmi, ktorí podporujú činnosť svojich detí a školy, ako aj s podnikmi, inštitúciami a vysokými školami, pre ktorých budú naši študenti úspešnými spolupracovníkmi a pre ktorých rozvíjame svoje sily a schopnosti. Gymnázium nie je školou „privilegovaných“ žiakov, ale možnosťou pre Vaše schopné deti, ktoré majú ambície čokoľvek úspešne vykonávať.

Dajte svoje dieťa do nášho osemročného gymnázia, kde sme schopní ponúknuť, zabezpečiť a stupňovať vysoký štandard modernej školy a stanoviť v nej priority úspešnosti pre Vaše dieťa i pre Vás! Víťazom novej koncepcie bude žiak, lebo bude mať školu, učiteľov a prostredie, v ktorom získa najviac pre svoje budúce uplatnenie.

Tel/fax: 0556714670, 0905537074